otázky a odpovědi


1/ kdy a jak se nejlépe objednat?

nejméně den dopředu mi zavolejte na tel. číslo +420 774 770 695 nebo napište mi na e-mailovou adresu info@klarastojanikova.cz o objednejte své fotografování. Mějte prosím přichystané ze tři pro Vás nejvhodnější termíny, ze kterých Vám jeden potvrdím. Nebude na škodu, když mi řeknete nebo napíšete po jakých fotografiích toužíte. 

Vhodné je i osobní schůzka před samotným fotografováním, abychom se seznámily, aby jste poznala prostředí, ve kterém bude vše probíhat a v neposlední řadě podrobně probereme fotografování a co s hotými fotografiemi.


Své portrétní sezení si zabookujete uhrazením rezervačního poplatku v hodnotě 1.500,- Kč (hodnota hodinového fotografování včetně jedné finální fotografie), zde2/ fotíte pouze v ateliéru nebo i venku?

z mnoha důvodů mám fotografování v ateliéru nejraději. Ale venku je to zase jiné, jiná výzva, protože si nemůžu vybrat, jaké bude světlo atp. Ale i venku vznikají nádherné fotografie, které za mé vnitřní drama stojí ;-) 


3/ jak dlouho bude focení trvat?

dokud bude potřeba a podle toho, jak Vás to bude dlouho bavit. U dětí to nikdy nejde říci dopředu. Je málo dětí, kterými se dá hladce manipulovat. 

Dalším faktorem je pocit naplněnosti, spokojenosti s odvedenou prací. Když spolupráce fotografka a model funguje, může se fotografování protáhnout i na tři hodinky.


Naštěstí fotografuji ve vlastním ateliéru, proto Vám můžu dopřát ten luxus, že čas nemusíme řešit. 


4/ jaké oblečení, doplňky si máme vzít s sebou?

volba konkrétního stylu oblečení je na Vás, ať však zvolíte formální, společenský či sportovní styl, oblečení by mělo odpovídat duchu a záměru Vašich fotografií. Výběr oblečení nepodceňujte, a vezměte si oblečení ve kterém se budete cítit příjemně a sebevědomě. Protože podle toho, jak se budete cítit, budete na fotografiích i vypadat. 


Doporučuji přinést si s sebou více kousků oblečení, ideálně v různých barvách i stylech. Bývá však pravidlem, že zemitější a pastelové barvy na fotografiích působí lépe. Vyvarujte se pestrým a kouskům s obrázky. U černých a tmavých oděvů prosím zkontrolujte, zda na si Vás neoznačili Vaši domácí mazlíčkové svou srstí.

Nebojte se vzít si s sebou celý kufřík plný oblečení a doplňků, které Vaše fotografie povznesou o další level. Během focení budeme měnit jednotlivé kousky i celkový styl. 


Nezapomeňte, že těsné prádlo a někdy i jiné oděvy způsobují nepěkné otlaky na kůži. Dejte proto před fotografováním přednost něčemu volnějšímu a pohodlnějšímu a do krásného prádla se pohodlně převlékněte až u nás.


5/ profesionální make-up a styling

úkolem líčení je umocnit Vaše přednosti a vyzdvihnout Vaši přirozenou krásu.

Nenechejte nic náhodě a svěříte se do rukou skutečné odbornici, zkušené vizážistky specializované právě na ateliérovou fotografii. Nejenže tak budete opravdu ideálně nalíčená, ale navíc umocníte Váš zážitek z fotografování. Službu vizážistky budeme využívat během celého fotografování, její zásluhy hradíte v den fotografování


6/ svou osobnost mají i děti, nechme ji vyniknout

Děti mají to štěstí, že jsou všechny přirozeně krásné. Přesto jejich fotografování vyžaduje velkou zkušenost fotografa stejně jako trpělivost a porozumění rodičů. Vedle práce fotografa totiž výsledná fotografie prakticky zcela závisí na náladě dítěte. Dbejte proto raději několika zlatých pravidel, jež jsou předpokladem úspěchu.

Pokuste se naplánovat termín tak, aby co nejvíce vyhovoval právě Vašemu dítěti. 

Nezapomeňte, prosím, že nevyspalé dítě je většinou mrzuté, nepokojné, zlobivé a je těžké jej opravdu hezky nafotit. Pokuste se proto přivést Vaše děti odpočinuté a vyspalé do růžova.

Pokuste se nechat své dítě v ateliéru svobodné. Nechte jej si nový prostor a nového člověka prohlédnout a probádat. Mělo by návštěvu fotoateliéru vnímat jako zábavu - bude zde středem pozornosti, všichni ho budou chválit a obdivovat, bude si hrát s novými věcmi a zažije spousty legrace.

Nebojte se vzít s sebou více oblečení, bude z čeho vybírat a měnit. Ideálně vezměte více barevných kombinací, nebojte se ani kontrastu a různých stylů - od naprosto dětských až třeba po společenské. Pokud se chcete vyfotografovat s dítětem Vy nebo dokonce celá rodina, nezapomeňte vzít více oblečení i pro sebe. 

Nezapomeňte doma nejoblíbenější hračku či knížku, která Vašemu dítěti vždy vykouzlí úsměv na tváři.Pro jistotu si vezměte i pití, drobné sladkosti, případně hudbu, kterou mají Vaši potomci rádi.

A nakonec …těšte se. Pokud se budete těšit Vy, budou se těšit i Vaše děti.


7/ jak si vyberu své fotky k retuši a tisku?

do 2 dnů po fotografování budete mít přichystanou webovou galerii se všemi krásnými fotografiemi, na kterou Vám e-mailem pošlu link. Z těch si jednoduchým kliknutím vyberete fotografie, které budete chtít. Ty také budou předmětem platby. 

Jak budu mít vybrané fotografie hotové, zašlu Vám odkaz na další galerii. Ta bude sestavena z vybraných, retušovaných a barevně upravených fotografií - v barvě barevné, černobílé, sepiově hnědé, a kolorované.

Zde si vyberete barevnosti fotografií, které se Vám nejvíce líbí a hodí, můžete si odkliknout i počet výtisků nad rámec základní nabídky a to i v několika formátech od Ápětky po fotografie šíře 120 cm. Z materiálů si můžete vybrat sametově matný barytový papír nebo fotoobraz na plátně.

Ráda Vám vytvořím také fotoknihu. 


8/ co když nebudu vědět, které fotky vybrat?

i v tomto případě Vám budu po ruce. Buď na dálku / v zaslané galerii označím fotografie, které se líbí mě/ nebo se můžeme opět sejít v ateliéru a celou galerii fotografii po fotografii probrat.


9/ v jaké podobě své fotky dostanu?

od každé vybrané fotografie budete mít minimálně 4 barevné varianty /barva, černobílá, sepiově hnědá a kolorovaná/ v plném digitálním formátu JPG + jednu vytištěnou fotografii ma barytovém matném papíru ve formátu A5 /15x21 cm/.

Tyto fotografie si převezmete v paspartách a vložené v kožáku natural, nebo v dřevěném boxu. Tato varianta je volitelná.

Budete-li chtít, vytvořím Vám fotografie a zvětšeniny do šíře 120 cm také na sametově matný papír nebo ve formě foto obrazu na plátně. Fotoknihu Vám také ráda vytvořím.


Neretušovaná holá RAW data ani jejich konverze na JPG nevydávám, ale zůstávají rok v archivu, pokud byste si rozmysleli další přiobjednávku. Další 2 roky archivuji již jen zpracované fotografie.


10/ chceme fotky, jaké nikdo jiný nemá

a takové Vám také ráda vytvořím. Stereotyp není mým kamarádem, proto žádné fotografování a z toho také fotografie nejsou stejné. Často měním pozadí, které si vytvářím sama. Hraji si se světlem a dekoracemi, ať jde o korále nebo roh v místnosti …

U mne v ateliéru si můžete být jistí, že budete mít originální fotografie.


11/ stydím se, připadám si nefotogenická / nefotogenický

Ze zkušenosti vím, že výsledná fotografie závisí nejen na kvalitě člověka s fotoaparátem a jeho techniky, ale především na důvěře a porozuměním mezi fotografujícím a modelkou či modelem. Proto je ateliér během fotografování uzamčen a mi nebudeme nikým rušeni. Můžete se tak naprosto uvolnit a oddat se oné zvláštní atmosféře velice blízkého vztahu mezi Vámi a Vaší fotografkou.

Apropó, fotogeničnost neřešte, protože na každém je možné najít slušivý úhel a tomu ještě pomoci mistrným pracováním se světlem. Nebuďte nervózní je to zbytečné ;-) Jsem zvyklá fotografovat jak s profesionály tak i s „obyčejnými“ lidmi, kteří s fotografováním nemají zkušenosti. Tyto zkušenosti mám já. Vím, jak dosáhnout těch nejkrásnějších fotografií a s citem Vás povedou tím správným směrem a v tempu, které Vám bude nejlépe vyhovovat.


12/ poslední tip a zároveň ten nejdůležitější

Vše si pořádně užijte. Je to Váš den, budete ve středu pozornosti nás všech. Pokusím se splnit všechna Vaše přání, po čem toužíte. Pokusím se splnit všechno, co Vám na očích uvidím a připravit Vám tak jedinečné okamžiky plné vzpomínek. 

Není nic lepšího, než nadšená klientela ze zážitku fotografování a z převzatých fotografií.


kontakt:

Klára Stojaníková

email: klara/zavináč/klarinetka.cz

tel.: 774770695


web našeho ateliéru:

fotografky.com

svatební fotografie:

ks-svatebni-fotografka.cz

boudoir na nebozízku:

boudoir-praha